Crucea Rosie Bucuresti Organizatii umanitare din Bucuresti

crucea-rosie-bucuresti-intrare-1688029


Societatea Nationala de Cruce Rosie din Romania este o organizatie umanitara membra a Miscarii Internationale de Cruce Rosie si Semiluna Rosie, auxiliara autoritatii publice si abilitata prin lege sa asigure asistenta umanitara in caz de dezastre si sa vina in sprijinul persoanelor vulnerabile.

Conform Legii Societatii Nationale de Cruce Rosie din Romania nr. 139/1995 Art.1, si Statutului sau, Crucea Rosie Romana este persoana juridica cu drept public, autonoma, neguvernamentala, apolitica si fara scop patrimonial. Ea isi desfasoara activitatea cu caracter umanitar, ca organizatie de ajutor umanitar, auxiliara a autoritatilor publice.


Presedinte:  Mihaela Geoana Telefon: 021 317 60 06 E-mail: presedinte@crucearosie.ro

Director General:  Ioan Silviu Lefter

Telefon: 021 317 60 06 E-mail: silviu.lefter@crucearosie.ro  S ecretariat:  Iulia Sandu Telefon: 021 317 60 06 / 317 05 59 E-mail: iulia.sandu@crucearosie.ro M anager Proiecte Interventie:  Daniel Modoaca Telefon: 021 317 60 06 int 161

E-mail: daniel.modoarca@crucearosie.ro  

A sistent Proiecte si Logistica: Marius Ion Telefon:  021 317 60 06 int 160 E-mail: marius.ion@crucearosie.ro

Director Departament Comunicare, Drept International Umanitar si Relatii Internationale

Anca Zaharia

Telefon: 021 317 6006 143 E-mail: anca.zaharia@crucearosie.ro

O

fiter de presa:  Nadia Lazar Telefon: 021 317 6006 147 E-mail: comunicare@crucearosie.ro 
C autari persoane: Rodica Petroi Telefon: 021 317 60 06 int. 138

E-mail: rodica.petroi@crucearosie.ro

            cautari.persoane@crucearosie.ro

C

oordonator Difuzare Valori Umanitare Telefon: 021 317 60 06 int 138 E-mail: daiana.andreianu@crucearosie.ro

E-mail: diana.copindeanu@crucearosie.ro

Telefon: 021 317 60 06 int. 138

D

irector Departament Sanatate, Tineret, Social: Victoria Mihaescu Telefon: 021 317 60 06 int. 122 E-mail: sanatate@crucearosie.ro

            victoria.mihaescu@crucearosie.ro

Coordonator Programe Tineret si Voluntari: Andreea Furtuna

Telefon: 021 317 60 06 int. 114
E-mail: andreea.furtuna@crucearosie.ro      

F

ound dresing: Ina Vasiliu Telefon: 021 317 60 06 int. 164 E-mail: tineret@crucearosie.ro

             ina.vasiliu@crucearosie.ro

M

anager Proiecte sociale Iuliana Ghidu Telefon: 021 317 60 06 int. 104 E-mail: social@crucearosie.ro

Asistent Proiecte sociale: Paul Petroias
Telefon: 021 317 60 06 int. 104
E-mail: paul.petroias@crucearosie.ro

M

anager Programe Prim Ajutor: Irina Berechet Telefon: 021 317 60 06 int 157

Email: irina.berechet@crucearosie.ro

D

irector Economic: Viorica Popa Telefon: 021 317 60 06 int. 155 E-mail: viorica.popa@crucearosie.ro

Economist: Florinita Negoita

Telefon: 021 317 60 06 int. 117

E-mail: flori.negoita@crucearosie.ro

Consilier Juridic: 

Luiza Mihoci Telefon: 021 317 60 06 int. 116

E-mail: luiza.mihoci@crucearosie.ro

A

dministrator: Mihai Bodonea Telefon: 021 317 60 06 int. 150

E-mail: mihai.bodonea@crucearosie.ro

Centrul de Documentare DIU: Diana Copindeanu

Telefon: 021 317 60 06 int138
E-mail: valoriumanitare@crucearosie.ro

  

Galerie Foto

crucea-rosie-bucuresti-intrare-1688029 crucea-rosie-bucuresti-cladire-5372188 crucea-rosie-bucuresti-usa-5740246

Harta

close-2824310

Parerea ta ne intereseaza!

Written by Paul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Regia Autonoma de Transport Brasov

Pro Olimpic