Timp liber in Brasov Patinoarul Olimpic din Brasov Directia de Sport si Tineret a Municipiului Brasov

Beneficiarul patinoarului este Primaria Brasov, intregul complex fiind administrat de Directia Sport si Tineret a Municipiului Brasov.

Administrator: Adrian Turcu 

Telefon: 0368 442 242

Inspector sportive: Barbu stefan 

Telefon: 075 10 24 323

Caracteristici tehnice

  • capacitate: 1600 locuri pe scaune si alte 400 de locuri in picioare, capacitatea totala fiind de peste 2000 de locuri;
  • climatizarea: la nivelul tribunelor va fi de 16°C, la 1-2 m. de gheata sunt 11°C. iar gheata are temperaturi variabile in functie de sportul care se practica: -6°C pentru patinaj artistic, -10°C pentru short track si -15°C pentru hochei;
  • vestiare: 6 pentru hochei si patinaj, 1 pentru public;
  • sala de protocol, sala de conferinte, cabinet medical, statie antidoping;
  • un bufet si baruri;
  • sistemul de supraveghere: 37 camere video, 90 de senzori pentru receptarea modificarilor din patinoar.

intrucat stabilirea orarului de functionare pentru public depinde de activitatile desfasurate pe patinoar de performerii ghetii, programul pentru public este provizoriu si este afisat periodic la intrarile patinoarului.

Astfel:

Luni – Duminica, publicul are acces de la orele 18:00 – 22:00 (2 serii 18:00 – 19:50 si 20:10 – 22:00

Sambata (10:00 – 12:00)

Duminica (09:00 – 10:00 gratuit pentru copiii sub 110 cm, 10:00 – 12:00)

Program Patinoarul Olimpic:

Sambata:

Meci Hochei U18: 13:00

NIL – AUT

Meci Hochei U18: 16:30

CRO – AUT

Meci Hochei U18: 20:00

ROU – EST

Antrenamente Hochei: 10:45 – 11:45

Romania U18

Antrenament Hochei: 07:45 – 08:15

Romania U18

Antrenament Hochei: 08:30 – 9:00

Serbia U18

Antrenament Hochei: 10:00 – 10:30

Austria U18

Antrenament Hochei: 9:15 – 9:45

Croatia U18

Antrenament Hochei: 11:30 – 12:00

Estonia U18

Antrenament arbitrii: 07:00 – 07:30

Hochei Juniori: 06:30 – 06:50

Duminica:

Meci Hochei U18 – 13:00

AUT – SRB

Meci Hochei U18 – 16:30

NZL – EST

Meci Hochei U18 – 20:00

ROU – CRO

Antrenament Hochei Romania: 10:45 – 11:15

Antrenament Hochei Hew Zealand: 10:00 – 10:30

Antrenament Hochei Serbia: 08:30 – 9:00

Antrenament Hochei Austria: 07:45 – 08:15

Antrenament Hochei Croatia: 11:30 – 12:00

Antrenament Hochei Estonia: 09:15 – 9:39

Antrenament Arbitrii: 07:00 – 07:30

Hochei Juniori: 06:00 – 06:50

Program Patinoarul Olimpic saptamana 21.03-27.03

Luni

Patinaj Public: 21:00 – 22:50 Meci Hochei( Fenestrala Bv. –Ciuc): 16:40 – 20:00 Antrenament Hochei Romania: 15:30 – 16:30 Antrenament Hochei New Zealand U18: 14:15 – 15:15 Antrenament Hochei Serbia 11:45 – 12:45 Antrenament Hochei Austria 10:30 – 11:30 Antrenament Hochei Croatia: 13:00 – 14:00 Antrenament Hochei Estonia : 9:15 – 10:15

Antrenament arbitrii: 8:00 – 9:00

Marti

Meci Hochei U18 Austria – Estonia : 13:00 Meci Hochei U18 Croatia – Serbia: 16:30 Meci Hochei U18 Romania – New Zealand:  20:00 Antrenament Hochei Romania: 10:45 – 11:15 Antrenament Hochei New Zealand: 11:30 – 12:00 Antrenament Hochei Serbia: 10:00 – 10:30 Antrenament Hochei Austria: 7:45 – 8:15 Antrenament Hochei Croatia: 9:15 – 9:45 Antrenament Hochei Estonia: 8:30 – 9:00

Antrenament arbitrii: 7:00 – 7:30

Miercuri

Meci Hochei U18 Estonia – Croatia: 13:00 Meci Hochei U18 New Zealand – Austria: 16:30 Meci Hochei U18 Romania – Serbia: 20:00 Antrenament Hochei Romania: 11:30 – 12:00 Antrenament Hochei New Zealand:  9:15 – 9:45 Antrenament Hochei Serbia: 10:45 – 11:15 Antrenament Hochei Austria:  10:00 – 10:30 Antrenament Hochei Croatia: 9:15 – 9:45 Antrenament Hochei Estonia:  7:45 – 8:15

Antrenament arbitrii: 7:00 – 7:30

Joi

Patinaj Public: 16.45-18.15(seria I)                        19.00-20.30(seria II)                        20.45-22.15(seria III) Antrenament Hochei Romania: 14:15 – 15:15 Antrenament Hochei New Zealand: 9:15 – 10:15 Antrenament Hochei Serbia: 13:00 – 14:00 Antrenament Hochei Austria: 15:30 – 16:30 Antrenament Hochei Croatia: 10:30 – 11:30 Antrenament Hochei Estonia: 11:45 – 12:45 Antrenament arbitrii: 8:00 – 9:00

Hochei Juniori: 6:00 – 6:50

Vineri

Meci Hochei U18 Croatia – New Zealand: 13:00 Meci Hochei U18 Estonia – Serbia: 16:30 Meci Hochei U18 Romania – Austria:  20:00 Antrenament Hochei Romania: 11:30 – 12:00 Antrenament Hochei New Zealand: 8:30 – 9:00 Antrenament Hochei Serbia: 9:14 – 9:45 Antrenament Hochei Austria: 10:45 – 11:15 Antrenament Hochei Croatia: 7:45 – 8:15 Antrenament Hochei Estonia: 10:30 – 11:00 Antrenament arbitrii: 7:00 – 7:30

Hochei Juniori: 6:00 – 6:50

Sambata

Patinaj Public 13:00 – 14:50( seria I) 15:00 – 16:50 (seria II) 18:00 – 19:50 (seria II)

20:10 – 22:00 (seria IV)

Hochei Seniori: 17:00 – 17:50 Hochei Juniori: 7:00 – 8:50 Patinaj Viteza: 9:00 – 10:50 Corona Patinaj: 12:00 – 12:50

LPS 11:00 – 11:50

Duminica

Patinaj Public 17:15 – 19:05(seria I) 19:30 – 21:10 (seria II)

21:20 – 23:10 (seria III)

Hochei Seniori: 9:00 – 9:50 Meci Hochei Fenestela Brasov – Ciuc: 14:00 – 17:00 Hoche Juniori: 7:00 – 8:50 Patinaj Viteza: 10:00 – 11:50 Corona Patinaj: 13:00 – 13:50

LPS: 12:00 – 12:50

Galerie foto

Parerea ta ne intereseaza!

Written by Paul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Manastirea Sinaia Ctitor Mihail Cantacuzino Hramul Adormirea Maicii Domnului Stil brancovenesc

The Floreasca Emergency Clinical Hospital